Úvod / Dům kultury / LUBOMÍR BRABEC A KAROLÍNA ŽMOLÍKOVÁ

LUBOMÍR BRABEC A KAROLÍNA ŽMOLÍKOVÁ

Kdy

  • 19. 7. 2018 18:00
    čtvrtek

Kde

  • kostel sv. T. Becketa Mohelnice

Vstupenky

Více informací o akci

Český kytarový virtuóz Lubomír Brabec a mladá operní pěvkyně Karolína Žmolíková (soprán) vystoupí v kostele sv. T. Becketa v Mohelnici.

Předprodej vstupenek od 24.5.2018.

Vstupné 260 Kč, kůr 330 Kč. PRODEJ VSTUPENEK V DEN KONCERTU I NA MÍSTĚ V KOSTELE OD 17.30 HODIN.

 

Při koupi vstupenek lze uplatnit benefity (pouze v předprodeji, v den akce 30 min před začátkem už nelze).

Při platbě převodem na účet prosím uvádějte do zprávy pro příjemce Vaše jméno a název představení.

Vstupenky uhrazené bankovním převodem si vyzvedněte v pokladně Infocentra (možno i v den akce půl hodiny před začátkem koncertu v kostele sv. T. Becketa). Infocentrum otevřeno pondělí - pátek 8.00 - 12.00 h, 12.30 - 16.30 h.

Upozorňujeme návštěvníky kulturních akcí, že rezervace vstupenek PLATÍ POUZE 1 TÝDEN. 7 dní a méně před akcí už nelze vstupenky rezervovat.

Zakoupené vstupenky nevyměňujeme ani nevracíme.

 

Lubomír Brabec patří k nejvýznamnějším koncertním kytaristům současnosti a kritika jej řadí ke špičce českého interpretačního umění.  Pochází z Plzně,  začínal jako houslista a ke kytaře se dostal až ve svých třinácti letech.  Jako patnáctiletý vstoupil na plzeňskou konzervatoř a svá studia dokončil na konzervatoři v Praze. Významným mezníkem v jeho uměleckých začátcích byl úspěch, kterého dosáhl v roce 1974  na Mezinárodní kytarové soutěži v Paříži, kde získal titul laureáta. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music, kde se ve světově proslulém Early Music Centre věnoval  interpretaci dobové hudby minulých století se speciálním zaměřením na loutnovou literaturu

     Lubomír Brabec spolupracuje s nejrenomovanějšími pěvci a sólisty / Gabriela Beňačková, Elizabeth Vidal, Lucie Bílá, Hana Jonášová, Alžběta Poláčková, Petr Dvorský, Štefan Margita, Daniel Hůlka, Roman Janál, Lubomír Malý, Pavel Šporcl, Jiří Bárta, Jaroslav Svěcený, Jitka Hosprová, Kateřina Englichová, Žofie Vokálková, Jan Mráček, Václav Hudeček, Jiří Stivín a další/. Neméně atraktivní je jeho nahrávací činnost. Diskografie Lubomíra Brabce obsahuje více než 30 titulů /m.j. autorská alba F.Sor, J.S.Bach, F.Tárrega, N.Paganini, A.Vivaldi, H.Villa-Lobos, V. Trojan /. Za snímek Rodrigova Concierta de Aranjuez  (Panton) byl roku 1986 oceněn „Zlatým štítem“ za nejlepší nahrávku roku. Brazilská vláda mu v roce 1989 udělila Medaili Heitora Villa-Lobose. Od firmy Supraphon Records,  obdržel dvě zlaté desky první v roce  1991 za desku Transformace a druhou v roce 1996 za  nahrávku Vivaldiho koncertů. Za nahrávku „Suburban Path“ získal v Číně v roce 1995 Golden Song Prize. V roce 2003 byl oceněn vydavatelstvím  Multisonic Zlatou a Platinovou deskou za CD Vánoční Transformace. V roce 2013 obdržel od firmy Supraphon Diamantovou desku za půl milionu prodaných desek. V témže roce při příležitosti státního svátku obdržel na Pražském hradě od prezidenta republiky Medaili I.stupně za zásluhy o stát v oblasti umění.

Jako první hudebník na světě uskutečnil  v roce 1997 koncert v šestém světadílu, v Antarktidě. Lubomír Brabec je aktivní jachtař. Zabývá se také  sjezdy na divoké vodě, lyžováním ve volném terénu, canyonigem a potápěním. Třikrát navštívil Antarktidu. V roce 2004 se zúčastnil jachtařské expedice přeplutí Drakeova průlivu do Antarktidy. V letošním roce oslavil své 65 narozeniny!

 

Karolína Žmolíková se narodila roku 1990 v Praze. Začínala v Dětské opeře Praha, se kterou pravidelně vystupovala na různých pražských scénách a účinkovala také na EXPO v Aiči (2005), ve Vídni, v Drážďanech i v Opera Bastille v Paříži. Ztvárnila hlavní role v představeních Malý Mozart, Kominíček B. Brittena, Brundibár H. Krásy a v dalších. 

V roce 2005 byla přijata ke studiu na Pražské konzervatoři, kde byla její profesorkou MgA. Jiřina Přívratská a kde absolvovala v roce 2011. Nyní studuje ve 2. ročníku navazujícího magisterského studia hudební fakulty JAMU, kde je vedena doc. Zdeňkem Šmukařem. V Brně se už představila například v titulní roli Mozartovy první opery Bastien a Bastienka, jako Ludmila v inscenaci Prodané nevěsty od B. Smetany, Dona Anna v Mozartově Donu Giovannim nebo v opeře Mirandolina B. Martinů, kde si zazpívala hlavní roli Mirandoliny.

Karolína je vítězkou písňové soutěže Bohuslava Martinů a v roce 2013 získala třetí cenu v Duškově pěvecké soutěži. Vloni v srpnu se aktivně zúčastnila pěveckých kurzů operní pěvkyně Dagmar Peckové a byla vybrána, aby zazpívala na koncertě v kostele Nejsvětějšího srdce Páně v Praze. Od té doby se těchto kurzů zúčastňuje pravidelně.

Karolína aktivně a často koncertuje. Za své největší úspěchy považuje vystoupení ve Španělském sále v Praze, v Requiem za Václava Havla v Pražské křižovatce, na festivalech  Dvořákova Nelahozeves a Jičín, město pohádky, v Mozartově Requiem s Vernum 2013  Ensemble, opakované koncertní šňůry s Ústřední hudbou armády České republiky, pravidelná vystoupení s Karlovarským a Západočeským symfonický orchestrem (Dvořákovo Te Deum a Lužanská mše), nebo koncerty s kytaristou Lubomírem Brabcem, nebo houslistou Jaroslavem Svěceným.

V loňském roce strávila rok na stáži v Salzburgu, kde studovala na známém Mozarteu ve třídě profesorky Aud Kjellaug Tesaker.