Úvod / Dům kultury / O KŘIŠŤÁLOVÉM SRDCI

O KŘIŠŤÁLOVÉM SRDCI

• 16. 10. 2018 08:30
    úterý

Pro MŠ a 1. st. ZŠ. Délka: 50-55 minut. Vstupné 40 Kč.

CziDivadlo Praha

Hlavní hrdinka příběhu je dobrosrdečná a milá Alžbětka. Svoji starší sestru Agátu má upřímně ráda a vidí na ní jen to dobré. Chamtivá Agáta ji však stále sekýruje a ponižuje. Bětuška se zlobě a manipulaci neumí bránit a trvá to tak dlouho, dokud se nerozhodne změnit svůj osud k lepšímu.

Naštěstí má dobrého přítele, moudrého Lesního mužíčka Otakárka, který jí radí a pomáhá.

A tak se z bojácné Alžbětky stává statečné děvče, které nepodléhá zlu a vítězí. Především nad svým vlastním strachem, ale dokonce se jí podaří otevřít oči a srdce své sestře Agátě.

Naše pohádka je nejen veselá a plná vtipných situací, převleků, písniček, bohatých kostýmů, scény a rekvizit, ale zároveň obsahuje mravní ponaučení a nutí nás k zamyšlení.