Úvod / Galerie / Představujeme - Anna Stejskalová

Představujeme - Anna Stejskalová

* 7. března 1995

Vítám Vás na své 8. autorské výstavě.

Narodila jsem se 7.3. 1995 v Zábřeze. Vystudovala

jsem umělecko-průmyslovou školu v Šumperku a nyní pracuji

jako grafik.

Malbě se věnuji odmalička, během posledních let jsem si vytvořila svůj vlastní styl, nazvala bych ho Abstraktním expresionismem.

Malby zobrazují mé momentální pocity ze situace, tvoření je pro mě terapií. K malbě používám různé techniky: olej, akvarel, anilinky, ale nejčastěji však akryl. Maluji převážně na plátno, ale také na lepenku a papír. Inspiruje mě příroda, životní situace, osudy lidí a také sny.

Kromě mých typických abstraktních maleb vytvářím také mandaly, koláže a různá díla vitrážového nebo „cákancového“ stylu.

Vedu kurzy abstraktní malby, věnuji se vytváření grafiky, ráda fotografuji a tančím.

Miluji přírodu, hudbu, vůně a barvy…

Vaše Anna Stejskalová

Vážení návštěvníci naší Galerie Lautner,

dovoluji si Vám představit výstavu obou dam, paní Anny a paní Alice.

Když jsem viděla práce mladé, nadějné mladé autorky Anny, neodolala jsem

a požádala ji o výstavu u nás v Mohelnici. Z díla, alespoň jak je pro mě čitelné, číší neuvěřitelná síla. Barvy k sobě přirozeně sednou, netříští se, obrazem proudí pozitivní energie. Abstraktní expresionismus, jak svůj styl paní Anna nazývá, je o síle duše a o vlastním, vnitřním světě fantazie.

Pro někoho snad namáhavé téma, jsem se rozhodla odlehčit hmatatelným ekvivalentem – keramikou. Snové zpracování keramiky paní Alice, je myslím, vhodný kontrast vůči nehmatatelnému světu abstrakce. Práce s hlínou není lehká, nese s sebou mnohá úskalí. Vážím si u paní Alice vlastní invence při tvorbě, která dává jejím výrobkům cejch mimořádné originality a citu pro materiál.

Ivana Mertová Pobucká

Zveřejněno: 5.6.2017