Úvod / Galerie / Připravujeme na další měsíce v Galerii Lautner

MINIDÍLNY - LEDEN

Začátek vždy v 16 hod., pokud není stanoveno jinak. Cena 100 Kč za pondělí a středu, 250 Kč za sobotní dílnu a 300 Kč keramika I., II.

Změna je vyhrazena.

Počet účastníků 5 - 10, nad 15 účastníků možno rozšířit na následující den.

Materiál - v rámci dílny, popřípadě sděleno po přihlášení.

Příhlášky - hana.galerielautner@seznam.cz

Účast na pondělní dílně můžete zrušit do pátku před dílnou, potom peníze vrátím v plné výši, při odhlášení v sobotu budu vracet 50%, pokud se odhlásíte v neděli nebo v pondělí, zaplacená částka bude věnována galerii na nákup materiálu pro dílny.

Pro středeční dílnu platí - neděle - vrátím plnou výši, pondělí - 50%, úterý a středa - peníze půjdou na nákup materiálu.

V případě dotazů volejte na telefon 723 312 825, Hana Šedinová.

22. 1. INVERZNÍ KRESBA

ÚNOR

út 4.2.  Literatura Pod Obrazy další večer s literaturou věnujeme třem mužů– básníkům: Miroslavu Demelovi z Mohelnice - básníkovi, hudebníkovi, dirigentu a pedagogovi. Dalším vystupujícím bude beskydský bard, docent Univerzity Palackého v Olomouci Michal            Růžička z Olomouce - autor vulgární poetoterapie. Třetím básníkem pak bude Pavel Kašpar, moderátor Českého rozhlasu Brno, jenž píše zemité verše života vezdejšího. Pánové se nám představí při šestém literárním večeru na Galerii Lautner. Spolu s Milanem Valentou se na  Vás těšíme!

- bez dataprojekce, v 17 hod., vstupné 50 Kč

st 5.2. Vzkaz domorodých indiánů kmene Kogi – indiáni ze Sierra Nevada v Kolumbii.

Domorodí lidé mají zcela odlišné vnímání světa než je to naše civilizované. Indiáni z hor Sierra Nevada upozorňují, že ničíme svět a je nejvyšší čas to změnit. Ekologové z džungle, potomci dávné civilizace, úžasní stavitelé a průzkumníci lidské duše v temnotách, to je národ Kogi. Žijí v dokonalé rovnováze s přírodou a ekosystémem. O jejich poselství pro náš svět si budeme povídat s Monikou Michaelovou, Praha, kterou kmen přijal v roce 2011. Autogramiáda knihy PTAČÍ POVÍDÁNÍ, její koupí a i koupí Ptačích náušnic podpoříte Nadační fond Mosty – Puentes.

- dataprojekce, v 17 hod., vstupné 50 Kč

čt 6.2. Já, sama... Ludmila Vysloužilová, Svojanov u Bouzova – obrazy, keramika.

Dáma s uměním v srdci nám představí svůj široký umělecký záběr. Tělem i duší je to malířka a výtvarnice. Nezdolala ji ani nemoc, ani bolest. Je to pro mne tvůrčí zjevení a velký vzor. Na její výstavu a vernisáž jste srdečně zváni!

Vernisáž 6.2. 2020 v 17 hod. Výstava od 4.2. do 1.3. 2020.

út 11.2. Pavel Stanke, Opava – Kyrgystán. Cestovatelská přednáška o nekonečných horách,   stádech koní a velkých jezerech jedné krásné země.

- dataprojekce, v 17 hod., vstupné 50 Kč

čt 13.2. Sbor Carmen pro Vsevoloda Kolomackého - dne 13.2. 2020 uplyne 40 let od smrti Vsevoloda Kolomackého (archimandrity Andreje), pravoslavného duchovního, vojáka, misionáře, budovatele chrámů a uměleckého malíře, jehož pohnutý život stojí za    připomenutí zvláště proto, že je stavitelem pravoslavných kostelů mimo jiné v Řimicích, Střemeníčku, Chudobíně, v Olomouci. Sbor Carmen, Zábřeh si ho připomene na Galerii Lautner vzpomínkovou akcí a sérií pravoslavných zpěvů.

- koncert a vzpomínková přednáška, v 17 hod., vstupné 50 Kč

čt 20.2. Kineziologie - Eva Krkonošková, Šumperk – fyzioterapeut a kineziolog nám bude  přednášet o udržování rovnovážného zdravotního stavu pomoci technik kineziologie a užití vhodnosti bylinných preparátů při léčbě těla, ale i jen třeba k očistě těla.

- dataprojekce, v 17 hod., vstupné 50 Kč

út 25.2. ŘÁD NĚMECKÝCH RYTÍŘŮ - PhDr. Tomáš Niesner. Zveme Vás na místopisnou přednášku o historii sovineckého panství spojenou s Řádem německých rytířů. V Galerii Lautner bude vyprávět bruntálský historik PhDr. Tomáš Niesner nejen o historii řádu ale i hradu Sovinec. Představíme také činnost významného Spolku Staré Sovinecko.
- dataprojekce, v 17 hod., vstupné 50 Kč

čt 27.2. Osobnosti regionu - Rozhovory Pod Obrazy – Prof. PhDr. Rostislav Švácha

Rostislav Švácha je historik a teoretik umění a architektury, vysokoškolský pedagog (Katedra teorie a dějin umění AVU a Katedra dějiny umění Univerzity Palackého, Olomouc). Ve svých pracích se zaměřuje na architekturu 17. až 20. století. Oceněn Českou komorou architektů a Magnesia Litera 2018 – kniha Paneláci 1,2. Přijal pozvání k nám do Galerie Lautner. A vyzpovídá ho redaktor Šimon Švub.

- bez dataprojekce, v 17 hod., vstupné 50 Kč